Spausdinti
Dalintis
Migdomieji
© Shutterstock nuotr.

Sveikatos apsaugos specialistai konstatavo – nekenksmingų migdomųjų vaistų nėra. Naujausi tyrimai parodė – vyresniems, nei 65 m. žmonėms, vartojusiems preparatų su veikliąja medžiaga zopiklonas, zaleplonas ir zolpidemas Alzheimerio rizika padidėjo 50 proc. Taip pat padidėjo vėžio ir priklausomybės nuo vaistų grėsmė.

Kalifornijos universiteto specialistų teigimu, nereikėtų kištis į smegenų veiklą, kadangi iki šiol apie ją labai mažai žinoma. Pavyzdžiui, teigiama, kad naujausi migdomieji vaistai paveiks mažą smegenų dalį, žmogus užmigs 40 proc. greičiau be jokio šalutinio poveikio. Naujieji vaistai blokuoja oreksiną (tai hormonas, reguliuojantis santykį tarp dviejų priešingų medžiagų apykaitos fazių – dienos katabolizmo ir nakties anabolizmo), kuris atsakingas ne tik už miegą, bet ir už apetitą. Todėl yra rizikos sustorėti.

Na o trankvilizatoriai benzodiazepinai ir vaistai su zopiklonu ir pan. skatina junginio GABA gamybą. Minėtas junginys slopina centrinės nervų sistemos aktyvumą, atpalaiduoja. Tačiau organizmas įpranta prie bet kokio junginio koncentracijos padidinimo, todėl laikui bėgant dozę reikia didinti, rašo „The Daily Mail“.

Įprastai migdomieji padeda užmigti tik 15 minučių anksčiau, o miego trukmę pailgina 37 minutėmis. Na o amerikiečių specialistų teigimu, vartojantys migdomuosius žmonės užmiega 12 minučių greičiau ir miega 11 minučių ilgiau. Egzistuoja didelė tikimybė, kad atsiras šalutinių poveikių, kaip antai galvos skausmas, nuovargis, fobijos, netgi gali kilti minčių apie savižudybę. 

 

Sunday the 24th - Vidfmanto V. Zacharo svetainė.Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS